EMDR
Jeigu kažkas paprašytų Jūsų prisiminti seniai buvusį įvykį, dėl kurio ilgą laiką jautėtes blogai, paklaustų dar kelių klausimų ir paprašytų sekti pirštų judesius akimis, teigdami, kad po to jausitės žymiai geriau, turbūt būtų keista, ar ne ?
Tačiau būtent taip gali atrodyti EMDR terapija stebėtojui iš šono 😀
Paslaptingieji akių judesiai (EM- eye movement) EMDR terapijoje tiesiog yra būdas suaktyvinti mūsų organizmo natūralią įgimtą sveikimo sistemą.
Visi mes turime gebėjimą gyti, sveikti ir vėl gyventi laimingai.
Labai gerai žinome, kad susižeidus žaizda gyja savaime, jei ji yra pakankamai švari ir joje nelikę svetimkūnių. Sužeidimo vieta parausta, būna skausminga, karštesnė, užsideda šašas, po kuriuo toliau vyksta gyjimas. Laikui bėgant šašas nubyra ir pamatome suagusią odą, galbūt lieka randelis primenantis, kas atsitiko.
Taip pat natūraliai gyja ir mūsų “psichologinės žaizdos”- traumos. Patyrę sukrečiantį įvykį mes apie tai mąstome, sapnuojame, kalbame, jaučiame besikeičiančias nuotaikas. Tačiau palaipsniui nurimstame, suprantame, kad sukrečianti patirtis praėjo, iš to pasimokome ir gyvename toliau.
Didžioji dalis sužeidimų- tiek kūno, tiek psichologinių, sugyja savaime. Tačiau gerai žinome, kad kartais reikalingos ir papildomos priemonės, padedančios natūraliam gyjimo procesui. Kūno žaizdoms gali būti reikalingi vaistai, koks nors tepalas ar pūlinio atvėrimas. Psichologinėms traumoms, gali būti reikalinga terapija ar psichoterapija.
EMDR terapija yra specializuota psichoterapija, skirta trauminių įvykių patyrusiems žmonėms. Jeigu Jūs manote arba žinote, kad blogai jaučiatės dėl to, kas Jums atsitiko, jaučiatės įstrigę-natūralus gyjimo procesas sustojęs, tuomet ši psichoterapijos rūšis yra tinkamas pasirinkimas.
Net jeigu Jūs jau esate išbandę kitus psichoterapijos būdus ir poveikis buvo nepakankamas, verta išbandyti EMDR. Ši psichoterapijos rūšis nesikliauja vien tik intelektualizuotomis verbalinėmis nervų sistemos funkcijomis- pokalbiu, interpretacijomis, analizėmis ar patarimais. Iš tikro, iš EMDR terapeuto gausite tik tiek žinių, kiek reikia suprasti EMDR proceso principus.
EMDR esmė- aktyvinama adaptyvaus informacijos apdorojimo sistema ir su terapeuto pagalba ir palyda, žmogus pats, savo savo tempu, sau suprantamu būdu juda link pasveikimo.
Įdomu tai, kad žmogus gali nepasakoti, o terapeutui nėra būtina žinoti žmogaus trauminės patirties detalių. Tinkamai sudėliojus į ką bus nukreiptos intervencijos, aktyvavus adaptyvaus informacijos apdorojimo sistemą smegenyse, asmuo pajudės link spontaninio pasveikimo.
